Operační program: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Číslo a název výzvy: APLIKACE - VÝZVA VIII.

Název projektu:  Výzkum a vývoj metod kontroly a monitoringu napjatosti předpjatých konstrukcí

Cíl projektu: Hlavním cílem projektu je vyvinout novou metodu kontroly a monitoringu napjatosti předpjatých konstrukcí založenou na metodě frekvenčního měření v souladu s principem neuronových sítí. Projekt tak bude kombinovat teoretické základy z oblasti teorie konstrukcí a matematiky a praktický vývoj měřících zařízení a aparatur.

Naše společnost se od 14.1.2021 účastní na projektu: „Výzkum a vývoj metod kontroly a monitoringu napjatosti předpjatých konstrukcí“.

 

Stručný popis operace: Předmětem projektu je výzkum a vývoj metod kontroly a monitoringu napjatosti předpjatých konstrukcí. Projekt je realizován s účinnou spoluprací s ČVUT v Praze.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ Z PROSTŘEDKŮ FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCESCHOPNOST POD ZÁŠTITOU MINISTERSTVA PRŮMYSLU A OBCHODU.

Naše společnost se od 15.12.2018 účastní na projektu: „ CENTRÁLNÍ INTEGROVANÝ SYSTÉM KONTINUÁLNÍHO ON-LINE MONITORINGU STAVEBNÍCH OBJEKTŮ“

Operační program: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Číslo a název výzvy: APLIKACE - VÝZVA VI. - s účinnou spoluprací

Název projektu:  CENTRÁLNÍ INTEGROVANÝ SYSTÉM KONTINUÁLNÍHO ON-LINE MONITORINGU STAVEBNÍCH OBJEKTŮ

Cíl projektu: Výstupem projektu je Prototyp Dohledového centra, Užitný vzor na ochranu dohledového pracoviště s programovým vybavením umožňujícím připojení různorodých fyzikálních a technologických senzorů, s možností predikce výsledků měření na základě vstupních dat jako jsou např. předpověď klimatických podmínek a jiných, které mohou zvýšit namáhání monitorovaného objektu nebo území. Součástí ochrany bude i možnost do dohledového monitorovacího centra vložit i znalostní databázi chování různých typů stavebních objektů ve vazbě na jeho zatížení. Software: I. SW sběru, distribuce a vizualizace dat a II. SW analytický, interpretační a predikční (krizový management) vč. znalostní databáze.

Stručný popis operace: Předmětem projektu je výzkum a vývoj centralizovaného integrovaného automatizovaného systému on-line kontinuálního dlouhodobého monitoringu stavebních objektů. Projekt je realizován v účinné spolupráci s VÚGTK v.v.i. Výstupem projektu bude prototyp Dohledového centra, užitný vzor, 2x SW.

 

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ Z PROSTŘEDKŮ FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCESCHOPNOST POD ZÁŠTITOU MINISTERSTVA PRŮMYSLU A OBCHODU.

POZN. UŽITNÝ VZOR 34430 KE STAŽENÍ ZDE.

LUCA G-5

Řídící elektronika LUCA G-5 patří do nové řady řídících elektronik systému ALTEX.

LUCA G-5

LUCA G-5 je multifunkční zařízení sdružující funkce identifikace, zabezpečení, záznamu obrazu a řízení a regulace. Zařízení lze modulově rozšiřovat.

  

  Základní funkce jednotky LUCA G-5

  • Napojení identifikačních čtecích hlav kontaktní i bezkontaktní technologie (TIRIS, MOTOROLA, HID, EM MARIN, MIFARE….). Napojení je možné i přes integrované komunikační rozhraní RS485 nebo WIEGAND. 
  • 8-mi bitový AD převodník s multiplexem na 8 vstupů, které je možné programově konfigurovat jako obousměrně impedančně vyvážené vstupy kompatibilní s technologií EZS, nebo je možné je nastavit do režimu měření analogové veličiny, jako např. vlhkosti, úrovně vodní hladiny, apod.
  • Čtveřice galvanicky oddělených optických vstupů umožňujících připojení a monitorování výstupů technologií, které není vhodné nebo doporučené galvanicky propojovat s ostatními zařízeními.
  • Digitální třívodičová sériová sběrnice jednotky dovoluje připojit až 32 digitálních teploměrů DS1820 do vzdálenosti 50 m.
  • Paralelní datová sběrnice určena pro připojení modulu displeje a klávesnice. Klávesnice umožňuje zadávat např. PIN kód uživatele nebo důvod nepřítomnosti pro evidenci docházky v kombinaci se čtením ID karty. Modul displeje zároveň může zobrazovat saldo odpracované doby zaměstnance.
  • Akustický měnič spolu s velkokapacitní pamětí FLASH jednotky umožňuje v souvislosti s právě probíhajícím dějem na jednotce nebo v systému přehrát jedno ze čtyř akustických hlášení v rozsahu až 8 sec.
  • Tři bezpotenciálové plně programovatelné výstupy (2 x přepínací a 1 x spínací) pro oddělené připojení ovládaných zařízení.
  • Čtyři plně programovatelné OC výstupy a čtyři LED výstupy pro připojení dalších ovládaných zařízení a indikačních prvků.
  • Rozhraní RS232 spolu umožňující připojit externí modem a tak komunikovat s centrální jednotkou systému buď prostřednictvím pevného, nebo komutovaného telefonního okruhu.
  • 4 videovstupy umožňující dle konfigurace na základě široké škály podnětů provádět záznam digitalizací ve formátu JPEG nebo videosekvencí ve formátu MPEG.
  • Rozhraní ETHERNET 100 MBit/s umožňuje zařízení připojit k datové síti a využít jej jako router pro další řídící prvky přístupového systému.

Přehled rozšiřujících modulů pro jednotky LUCA G-5 

LJPEG Video A/D-1

modul pro zpracování snímků ve formátu JPEG

LJPEG MPEG1-1 modul pro zpracování videosekvencí ve formátu MPEG
LJPEG BLACK-1 modul pro zpracování videosekvencí ve formátu MPEG s SD kartou
LJPEG RS485 modul pro rozšíření datové sběrnice RS485
G4-MM-INT modul umožňující řízení komunikace až 48 modemů
GAR-REM-2006 modul umožňující komunikaci s jednou elektronikou identifikační technologie přes rozhraní WIEGAND nebo až čtyřmi elektronikami identifikační technologie přes lokální sběrnici RS485

 Použití

  •  vzdálená videoústředna až pro 4 kamery
  •  identifikační a přístupový terminál
  •  router identifikačního a přístupového systému
  •  evidence docházky
  •  měření a regulace
  •  ústředna zabezpečovací technologie s komunikací na PCO (s GSM modulem)
  •  ústředna pro řízení komunikace se vzdálenými objekty pomocí modemů
  •  řízení technologických procesů
  •  logistické aplikace

Základní technické parametry

Procesory             

MOTOROLA MCF5206 a XILIX XC95144XL

Paměť

512 KB SRAM, 128KB (512KB) FLASH, až 4 až 64 MB DRAM – video paměť

Zálohování SRAM

2 měsíce bez napájení

LED signalizace

Aktivita RS485, RS232, čtecího modulu a připojení LAN

Komunikace

100 Mbit ETHERNET, sériové rozhraní RS232, galvanicky oddělená datová sběrnice  RS485 a lokální datová sběrnice RS485 pro elektroniky ALR-xx

Podporované technologie

Všechny technologie pracující dle standardů ISO/IEC 14443 A a ISO/IEC 15693

Elektromagnetická kompatibilita

B ITE dle ČSN EN 55022

RS485

256 adres

Nespojitá celková délka sběrnice až 9 km (9 x 1 km)

Vstupy                  

4x  kompozitní video vstup +1 Všš/75 Ohm
8x  analogový vstup 0-4.5V (AD převodník 8bit) s možností konfigurace oboustranně  impedančně vyvážených vstupů (pro technologii EZS)
4x  opticky oddělený dvoustavový vstup
1x  vstup pro teplotní čidla (až 32 čidel/50m)
1x  tamper
1x   hlášení od zdroje

Výstupy

2x   relé - 48V/6A (přepínací kontakt)
1x   relé - 48V/1A AC nebo 30V/2A DC (spínací kontakt)
4x   otevřený kolektor 12V/100mA
4x   výstup pro LED
2x   výstup pro piezo akustický měnič
1x   výstup pro reproduktor 8-16 Ohm, 1W

Krytí

Dle zvolených materiálů (např. v krabici LUCA 50836 220x170x18mm IP65)

Připojovací svorky

Nasouvací svorkové konektory

Rozměry (Š x V x H)

204 x 136 x 27 mm

Firmware

Komunikační protokol ALTEX

Doba prohledávání databáze

Max. 100 ms

Provozní podmínky

Napájení

10V až 25VDC, v modifikaci až 48V DC

Odběr

při napájení 12V  300 mA plus odběr přídavných modulů

Váha

0,269 kg

Relativní vlhkost

<93%

Provozní teplota

-10°C až +55°C

Skladovací teplota

-40°C až +85°C

Objednací číslo

000295

 Soubory ke stažení

 LUCA G-5 datasheet.pdf

 

KEYBOX 1

KEYBOX1 je jednoduché zařízení (trezor) rozšiřující rodinu produktů systému bezobslužného výdeje klíčů KEYBOX. Jak již název napovídá je možné v něm uschovávat klíč od vybraného objektu a bezobslužně jej zpřístupnit oprávněným osobám pomocí ID karty nebo na základě jiného podnětu (např. EPS).

 

 KEYBOX1

POPIS

KEYBOX1 je vybaven elektromagnetickým zámkem, který umožňuje jeho ovládání pomocí široké škály zařízení a systémů (elektronika přístupového systému, EZS, EPS a podobně). Stav zavření či otevření trezoru KEYXBOX1 je možné nepřetržitě monitorovat pomocí zabudovaného indikátoru zpětného hlášení. Logika otevírání trezoru zcela znemožňuje jeho samovolné otevření. Pokud je použito reverzní provedení KEYBOX1R (uzamčeno v pouze v případě trvalého napájení), tak je možné zařízení použít pro výdej klíčů například hasičům při aktivaci EPS objektu.
Při použití v přístupovém systému provede osoba, která bude potřebovat si vyzvednout klíč k danému objektu, identifikaci kartou. V případě, že má patřičné oprávnění bude jí umožněno vyjmutí klíče. Otevření trezoru je hlášeno akusticky. Po vyjmutí klíče zasune uživatel pouzdro (vaničku) zpět a ta se automaticky uzamkne. Všechny tyto kroky mohou být vzdáleně monitorovány například bezpečnostním systémem ALTEX.
Klíč je zpravidla přes kroužek spojen s trnem. Tímto opatřením je v praxi zajištěno vrácení klíče po použití do pouzdra (vaničky). Bez trnu nelze zařízení KEYBOX1 zavřít.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Napájecí napětí

10 až 18 V

Proudový odběr

0,85 A při napájení 13,5V DC

Elmag. kompatibilita

B ITE dle ČSN EN 55022

Krytí

IP11

Rozměry trezorku Ø x H

49 mm x 224 mm

Rozměry krytky    Ø x H

64 mm x 9 mm

Váha netto

1,1 kg

Provozní teplota

-25°C až +55°C

Skladovací teplota

-40°C až +85°C

Provozní vlhkost

Relativní vlhkost <93%

Objednací číslo

110044

 Soubory ke stažení

KEYBOX1 datasheet.pdf

LUCA MEGA

Řídící elektronika LUCA MEGA patří do nové řady řídících elektronik systému ALTEX.

     LUCA MEGA

LUCA MEGA je multifunkční zařízení sdružující funkce identifikace, zabezpečení, řízení a regulace.

  

  Základní funkce jednotky LUCA MEGA

  • Napojení identifikačních čtecích hlav kontaktní i bezkontaktní technologie (TIRIS, MOTOROLA, HID, EM MARIN, MIFARE….). Napojení technologií je možné přes čtecí moduly nebo komunikační moduly RS485 či WIEGAND.
  • 8-mi bitový AD převodník s multiplexem na 8 vstupů, které je možné programově konfigurovat jako obousměrně impedančně vyvážené vstupy kompatibilní s technologií EZS, nebo je možné je nastavit do režimu měření analogové veličiny, jako např. vlhkosti, úrovně vodní hladiny, apod.
  • Čtveřice galvanicky oddělených optických vstupů umožňujících připojení a monitorování výstupů technologií, které není vhodné nebo doporučené galvanicky propojovat s ostatními zařízeními.
  • Digitální třívodičová sériová sběrnice jednotky dovoluje připojit až 32 digitálních teploměrů DS1820 do vzdálenosti 50 m.
  • Paralelní datová sběrnice určena pro připojení modulu displeje a klávesnice. Klávesnice umožňuje zadávat např. PIN kód uživatele nebo důvod nepřítomnosti pro evidenci docházky v kombinaci se čtením ID karty. Modul displeje zároveň může zobrazovat saldo odpracované doby zaměstnance.
  • Akustický měnič spolu s velkokapacitní pamětí FLASH jednotky umožňuje v souvislosti s právě probíhajícím dějem na jednotce nebo v systému přehrát jedno ze čtyř akustických hlášení v rozsahu až 8 sec.
  • Tři bezpotenciálové plně programovatelné výstupy (2 x přepínací a 1 x spínací) pro oddělené připojení ovládaných zařízení.
  • Čtyři plně programovatelné OC výstupy a čtyři LED výstupy pro připojení dalších ovládaných zařízení a indikačních prvků.
  • Rozhraní RS232 spolu umožňující připojit externí modem a tak komunikovat s centrální jednotkou systému buď prostřednictvím pevného, nebo komutovaného telefonního okruhu.
  • Rozhraní ETHERNET 100 MBit/s umožňuje zařízení připojit k datové síti a využít jej jako router pro další řídící prvky přístupového systému.

Použití

  • identifikační a přístupový terminál
  • router identifikačního a přístupového systému
  • evidence docházky
  • měření a regulace
  • řízení technologických procesů
  • logistické aplikace

Základní technické parametry

Paměť

128 KB program FLASH, 512KB x 8 SRAM, 32MB RAM

Zálohování SRAM

2 měsíce bez napájení

LED signalizace

Aktivita RS485, RS232, čtecího modulu a připojení LAN

Komunikace

100 Mbit ETHERNET, sériové rozhraní RS232, galvanicky oddělená datová sběrnice  RS485 a lokální datová sběrnice RS485 pro elektroniky ALR-xx

Router

Může řídit po sběrnici RS 485 až 16 adresných zařízení

Podporované technologie

Všechny technologie pracující dle standardů ISO/IEC 14443 A a ISO/IEC 15693

Vstupy                  

8x  analogový vstup 0-4.5V (AD převodník 8bit) s možností konfigurace oboustranně  impedančně vyvážených vstupů (pro technologii EZS)
4x  opticky oddělený dvoustavový vstup
1x  vstup pro teplotní čidla (až 32 čidel/50m)
1x  tamper
1x   hlášení od zdroje

Výstupy

2x   relé - 48V/6A (přepínací kontakt)
1x   relé - 48V/1A AC nebo 30V/2A DC (spínací kontakt)
4x   otevřený kolektor 12V/100mA
4x   výstup pro LED
2x   výstup pro piezo akustický měnič

Rozšiřující moduly

LMEGA SND/DMTF

Firmware

Komunikační protokol ALTEX, možné šifrování 3DES

Elektromagnetická kompatibilita

B ITE dle ČSN EN 55022

Krytí

Dle zvolených materiálů (např. v krabici LUCA 50836 220x170x18mm IP65)

Připojovací svorky

Nasouvací svorkové konektory

Provozní podmínky

Napájení

10V až 25V DC

Odběr

při napájení 12V  150mA až 600mA podle počtu připojených modulů a zařízení

Rozměry (Š x V x H)

204 x 94 x 23 mm

Váha

0,16 kg

Relativní vlhkost

<93%

Provozní teplota

-10°C až +55°C

Skladovací teplota

-40°C až +85°C

Objednací číslo

000383

Signalizace LED

D25 RX - Indikace příchozí komunikace RS485                              
D24 TX - Indikace odchozí komunikace RS485
D19 RX - Indikace příchozí komunikace RS232
D18 TX - Indikace odchozí komunikace RS232
D14 Činnost VF modulu
D13 Čtení transpondéru VF modulem
D16 Činnost VF modulu
D18 Čtení transpondéru VF modulem
D9 Link – připojení a komunikace přes Ethernet

Soubory ke stažení

 LUCA MEGA datasheet.pdf